Відомий львівський сексолог, бізнесмен Володимир Швед розповідає, як вести себе з гвалтівником при спробі згвалтування.
Володимир Швед написав багато робіт присвячених насильству над жінками. На жаль в нашому суспільстві досі існує безліч людей, які хочуть зробити акт насильства над іншою людиною. Про причини штовхають людей на згвалтування, про причини чому чоловіки стають гвалтівниками сьогодні і дізнаємося.

Типи гвалтівників

Певний стиль нападу, якому піддається жертва, залежить від типу гвалтівника, коїть злочин. Образ дій таких злочинців класифікується за трьома основними стереотипам: гнів, влада і садизм.

Злісний гвалтівник застосовує фізичну жорстокість і надмірну силу. Він хоче заподіяти жертві біль, принизити її. Він вдається до фізичного і словесному нарузі набагато жорсткіше, ніж це необхідно для того, щоб контролювати ситуацію. Він може зв’язати жертву, після чого побити її. Його насильство імпульсивно, заздалегідь необдумано. Він пригнічує волю жертви численними статевими актами.

Такі чоловіки ґвалтують після будь-яких подій в особистому житті, коли вони відчувають нібито «несправедливість» по відношенню до себе. Намагаючись помститися, вони переміщують свій гнів на невідому жертву, «без провини винну», яка відчуває на собі вибух люті і агресії гвалтівник-психопата.

Володимир Швед гвалтівника характеризує так:

Владний гвалтівник використовує згвалтування як інструмент сексуального завоювання, підтвердження своєї мужності. Часто він вважає, що «спокушає» свою жертву, він може фантазувати про те, що вона «здасться» після згвалтування — захоче постійних відносин, буде вдячна за секс. Часто такий гвалтівник виправдовує вчинений злочин, вважаючи, що він доставив жінці задоволення, і буває здивований її негативною реакцією або страхом. Владний гвалтівник зазвичай викрадає свою жертву, утримує її в будь-якому приміщенні протягом тривалого часу, робить багаторазові згвалтування.

Владний гвалтівник — це зазвичай чоловік, невдаха в міжособистісних відносинах в сім’ї, на роботі, в житті в цілому він відчуває свій неуспіх. Гвалтує, щоб компенсувати свій комплекс неповноцінності, невпевненості в своїй «чоловічої спроможності».

гвалтівник-садист — це найбільш небезпечний, і, на щастя, найрідкісніший тип сексуального злочинця (2% від загального числа). Агресія його збуджує, він отримує задоволення, ізмиваясь над жертвою. Його сексуальні дії пов’язані з необхідністю для гвалтівника заподіювати біль, аж до вбивства.

Таких злочинців називають «сексуальними маніяками», вони привертають найбільшу увагу суспільства, створюючи хибне враження, що садистські насильства поширені більше, ніж інші типи згвалтувань.

Володимир Швед: Згвалтування — спроба себе підняти

У кожному згвалтуванні присутні три елементи: влада, гнів і сексуальність. Однак більшість злочинців гвалтує не через сексуального бажання, і вони часто не прагнуть досягти сексуального задоволення в згвалтуванні. Секс — це тільки їхня зброя, це лише засіб для вираження агресії, сили і контролю.

Кожна жертва зґвалтування відчуває знищення свого «Я», тому що саме це є суттю даного злочинного явища. Одна з жертв зґвалтування сказала: «Він убив частина моєї душі». Не можна сказати інакше.

Деякі риси гвалтівників

Більшість гвалтівників — це чоловіки. І більшість з них є рецидивістами — вони роблять згвалтування неодноразово. Багато дорослих насильники, перебуваючи в місцях позбавлення волі, зізнавалися, що своє перше згвалтування вони зробили у віці від 14 до 24 років.

Чи не означає, що гвалтівникi можуть бути ТІЛЬКИ чоловіки, жінки також здійснюють сексуально насильство, хоча такі випадки відбуваються рідко, але це не скасовує того факту, що жінки теж повинні ЗАВЖДИ заручатися згодою всіх сексуальних партнерів і здійснювати сексуальні дії тільки з тими людьми, які цього хочуть.

Володимир Швед: Згвалтування — не наслідок психологічної хвороби

Переважна кількість гвалтівників не має психічних захворювань. Вступаючи на шлях ненормальною форми поведінки, яким є насильство, вони несуть за це повну відповідальність. Вони є осудними.

Гвалтівники НЕ сверхсексуальни. У реальності, багато хто з них говорять, що вони гвалтують не заради сексу, але використовують секс як засіб приниження або образи своїх жертв.

Більшість гвалтівників вибирають жертву випадково. Вони зазвичай не орієнтуються на певний тип жінок, а скоріше вибирають ситуацію вчинення згвалтування, яка дає їм можливість безкарності.

Чоловіки гвалтують чоловіків (дітей, підлітків) з тих же причин, що і жінок — з метою зганяння злості, відчуття влади і контролю. Основна мета насильника — домінування, приниження і покарання за допомогою згвалтування.

Більшість людей помиляється на рахунок того, що серед їх друзів, партнерів або інших чоловіків в їхньому житті не може бути гвалтівників, але це, на жаль, зовсім не так.

Володимир Швед: Згвалтування — Часто згвалтування відбувається знайомими

Існує стереотип: «невідомий вискакує з-за кущів в темній алеї і, погрожуючи зброєю, гвалтує». Оскільки згвалтування знайомим на побаченні не вкладається в цей шаблон, то і не сприймається як насильство. Насправді ж суть злочину залишається незмінною: примус до статевого контакту відбувається всупереч волі і бажанню жінки, а які стосунки пов’язували раніше злочинця і жертву — має другорядне значення і не зменшує тяжкості скоєного.

Чи можна дізнатися гвалтівника «по обличчю»?

Насильник — це скоріше результат виховання, ніж генетики. Так, серед ґвалтівників багато нарцисів і асоціальних психопатів, але є безліч людей з нарцисизмом, але не схильних до насильницьких дій. У гвалтівників є певні загальні поведінкові риси і переконання, які обумовлюють їх тягу до сексуального насильства:

  • Небажання брати на себе відповідальність за свою поведінку. Часто вони пояснюють це тим, що якісь зовнішні умови спричинили його злочин: випивка, розлад від невдач на роботі, хамства в магазині або програшу улюбленої команда. Ці умови, з його точки зору, нездоланні і вибачають його поведінку. У звичайному житті ці зовнішні умови пояснюють все їх помилки і промахи. У невиконанні роботи винні колеги, в грязі будинку — діти і дружина, в підвищеному вазі — проклята реклама.
  • Звинувачення інших — це улюблене: «Вона сама хотіла», «Вона сама наражалася». В роботі / сім’ї — «Колеги / підлеглі / дружина так себе ведуть, що мені доводиться зриватися на них». В цілому його власну поведінку ніколи не піддається жодному сумніву — він завжди прав і мудрий, а решта «дурні» і «бовдури».
  • Переосмислення ситуації — використовують філософствування на тему, «Не я такий, життя таке», «В сучасному світі без цього ніяк», «Це суспільство штовхає чоловіків до такої поведінки», «Сама біологічна природа має на увазі таку поведінку чоловіків».
  • Фантазії про успіх — міркують про те, що якби не якісь обставини, то вони могли б стати великими, знаменитими, і використовують ці фантазії, щоб пояснити свою поведінку; що вони — супер-чоловіки, просто поки що не складається з приставкою «супер», а потім, кожна була б щаслива. Багато хто впевнений, що з «супер» у них все нормально, і тому вони вже мають право на реалізацію своїх бажань.

Успішний бізнесмен — Володимир Швед робить на цьому наголос — теж може піти на згвалтування. Бажання пригнічувати. Незадоволеність бізнесом. Що завгодно може з людини зробити насильника
Гвалтівники часто використовують брехню для того, щоб тримати жертву під контролем. Іноді вони навіть самі собі подвірает для впевненості.

Так, вони можуть говорити, що у них величезні зв’язку, що вони можуть в будь-яку хвилину знайти жертву і розправитися з нею, якщо та заговорить.

Володимир Швед: гвалтівник це не обов’язково маргінал. Бізнесмен насильник, депутат гвалтівник, начальник гвалтівник — це теж зустрічається часто

Взагалі, гвалтівникi в цілому дуже схильні до маніпуляцій. Вони з задоволенням влаштовують різні «підстави» або ситуації, щоб бачити, що вони можуть управляти почуттями інших. Це стосується не тільки ситуації з насильством, а взагалі життя. Їм подобається відчуття влади над іншими, навіть якщо це просто побутова дрібниця.

  • Читання думокгвалтівникi вважають, що знають, про що думають оточуючі, і чого вони хочуть насправді — жертви завжди хочуть їх, а засуджують заздрять.
  • Фрагментація поведінки — насильники не завжди поводяться агресивно. Існують ситуації, коли вони прекрасно обходяться і без цього. Наприклад, у них можуть бути навіть постійні подруги або дружини, з ким вони ведуть себе абсолютно нормально. Взагалі, насильники по суті своїй зліше, ніж всі інші. Просто агресія для них інструмент виконання свого бажання і залякування жертви.
  • Применшення свого злочину. Тут досить широко застосовується різноманітна філософія: «А що такого сталося?», «Та так, дрібниці», «Що буде з жертвою-то, подумаєш, обтрусився і пішла», «Шкода їй, що було витратити 15 хвилин?».
  • Гра з жертвою. Після скоєння злочину багато хто продовжує надавати на жертву тиск. Особливо, якщо та сміє скаржитися. При цьому вони можуть себе вести образливо, писати і говорити про подробиці згвалтування, про те, що жертва насправді відчувала задоволення, поширювати різні інтимні подробиці. Часто залучаються друзі, які так само насміхаються над жертвою, поширюють про неї чутки. Іноді намагаються повторно зробити насильство, тому що «вона ж хоче».
  • Гра в жертву. Коли гвалтівник попадається, він намагається перевести ситуацію в інший контекст. Він — жертва фемінізму, його переслідує поліція зовсім не через таку «фігні» (п.8), а з політичних мотивів. Яке нібито було згвалтування було тільки приводом викреслити його з політичної боротьби.

Незважаючи на те, що у гвалтівника може бути постійний партнер, він не сильний в підтримці близьких відносин. Зазвичай пристрасть у нього викликають не тривалі рівні стосунки, а вибух і загострення пристрастей. Йому подобається ходити на стадіони і в натовп, перебувати в гущі подій і відчувати саме вибухи емоцій.

Поставтеся до перерахованого з свідомістю того, що це НЕ 11 ОЗНАК гвалтівників, а лише деякі загальні характерні риси. Вони охоплюють кілька особистісних структур, а не один тип особистості. Тому, не треба шукати серед своїх знайомих потенційних гвалтівникiв. Я говорю про них для того, щоб було наочно видно, що ці риси поширені в популяції досить широко, і неможливо з-за рогу розгледіти гвалтівника, також як не можна по обличчю визначити, що хтось не міг скоїти даний злочин. Крім того, все описане до генетики не відноситься. Це результат навчання — особливий спосіб мислення та бачення життя.

Як уникнути зґвалтування

Ніхто не знає, скільки живе поруч з нами людей, кому випало нещастя пізнати «любов» мимоволі — стати жертвою згвалтування. І ніхто не застрахований від такого способу панування над людиною в певних обставинах. Але ось скоротити до мінімуму ці обставини, а також знати, куди звернутися і що робити, якщо подібне все ж сталося, — справа цілком можливе.

Звичайно, випадкове знайомство на вулиці може стати доброю долею двох людей, просто цікавою зустріччю. Але, зближуючись з незнайомцем таким чином, не забудьте: ви значно полегшує можливому агресору виконання його бажань. Причому широко поширена думка, ніби гвалтівник прагне задовольнити своє статевий потяг, пристрасть, зазвичай не відповідає істині. Як правило, в основі бажання заволодіти слабким — всепоглинаюче, незадоволене прагнення панувати над тілом і почуттями іншого. Часто тільки потім, щоб помститися за приниження і біль, які сам колись відчував. Насильство для такого — найдоступніший спосіб відчути себе хоча б на мить володарем і звільнитися від почуття неповноцінності. А щодо пристрасті … Яка вже тут пристрасть, якщо перед тобою істота, обійми жахом і ненавистю, що чинить опір всіма своїми невеликими силами або скуте оціпенінням шоку?

Володимир Швед: Гвалтівник часто боїться того що він робить. Згвалтування — це величезний стрес і для гвалтівника

Уникнути згвалтування і «привертають обставин» можна. Для початку вирішіть для себе самі, на яку відстань підпускати заговорив з вами на вулиці незнайомця, а тим більше, якщо їх декілька. І чи не варто при цьому озирнутися, чи немає поруч проїжджої дороги, під’їзду, густих кущів, в загальному місця, куди вас легко затягти. Не підходьте дуже близько до зупинилася машині, з якої у вас невинно запитують, як проїхати на таку-то вулицю. Дві дівчинки-школярки ось так підійшли — і два дні виявилися замкненими в компанії ґвалтували і били їх хлопців …

Остерігайтеся заходити в під’їзд, тим більше сідати в ліфт з незнайомими людьми. Краще перечекати … поправляючи шапочку і оглядаючи вулицю або, почавши шукати щось в сумці. Якщо вас ввічливо чекають, запрошують поїхати — тим більше насторожитеся. Можете прямо заявити: «Техніка безпеки», як робить одна моя знайома. Краще здатися смішною, ніж потім шкодувати. Прописна істина, але все ж: не відчиняйте двері незнайомцям, в тому числі газовикам, слюсарям-водопровідникам, що не зателефонувавши попередньо в домоуправління.

І як би не хотілося вам пробігтися в ліс за квітами, ягодами, грибами, по заповітним місцях, не робіть цього без поводирів. Тим, хто змушений пізно повертатися додому після роботи, зустрічі з друзями, краще почекати йдуть в тому ж напрямку. Пропустити їх вперед і слідувати ззаду на деякій відстані. Не забувайте при цьому зрідка спокійно полуоглядиваться і поглядати по сторонах.

Правда, якщо час дуже пізніше, можна нікого не дочекатися. З однією дівчиною був випадок: вийшов з кущів хлопчисько трохи нижче її. Схопив за руку, наказав: «Пішли в під’їзд». Вона, трохи оговтавшись, відповіла: «Ти що, з глузду з’їхав?» А сама дивиться: чи немає ще кого навколо. І як закричить відчайдушно: «Па-а-па! На допомогу! «Хлопець навіть відскочив від несподіванки. «Ну, ти чого кричиш? Ножем «штрикну» — відразу затіхнешь! «А вона відчуває, що немає ножа, і знову як закричить:» Люди! Врятуйте, адже він один! «Станув недруг в темних кущах, ніби й не було.

Між іншим, для тих, хто сумнівається в праві жінки сказати «ні» в КК Росії передбачена стаття «За згвалтування, тобто статеві зносини із застосуванням фізичного насильства, погроз або з використанням безпорадного стану потерпілої». За це покладається від 3 до 7 років. А за групове згвалтування або зґвалтування неповнолітньої — від 5 до 15 років. За згвалтування, що спричинило особливо тяжкі наслідки, а так само за згвалтування малолітньої, — від 8 до 15 років з посиланням на термін від 2 до 5 років або без посилання.

На жаль, за оцінкою фахівців, тільки чверть жінок звертається за допомогою в поліцію. Багато і багато переживають мовчки. Тим часом кількість навіть зареєстрованих випадків насильства над жінками явно зростає: з 9 тисяч в 1980 році до 15,5 тисячі у минулому році. За минулий рік 56,4 тисячі звернулися до лікарів за допомогою в результаті каліцтв і інших тілесних ушкоджень, нанесених … чоловіками. 14,5 тисячі були чоловіками ВБИТО …

Як вести себе при згвалтуванні

Найголовніше при згвалтуванні — не піддаватися паніці. Знаю, що багатьом, що не втратив голови, вдавалося неушкодженими або з малими втратами виходити навіть з майже безнадійних ситуацій. Якщо від страху не пропав голос — спробуйте ним скористатися, щоб «приголомшити» супротивника і втекти. Одну жінку пізно ввечері схопили ззаду. І в ній ніби включилося щось. «Я тебе знаю», — сказала спокійно. Чоловік, який напав зник.

Починайте розмовляти. Чим більше і інтенсивніше, тим краще. Про все. Про хворої дитини, якій необхідно ліки, про коханого чоловіка, про стареньких батьків, про свої захоплення. Про все, що може зачепити в ньому людські почуття. Адже він — перш за все людина. Спробуйте знайти в ньому щось схоже з вами. Ви любите такий же колір футболок, радіостанцію, недавно купили майже такі ж диски на машину (поцікавтеся, як вашому співрозмовнику вдалося їх зберегти в такому гарному стані), яка прекрасна / огидна погода стоїть в січні. Що завгодно, лише б він з вами заговорив, відчув, що ви — не об’єкт, а людина, такий же як він. Набагато складніше зробити щось погане людині, з яким вже перекинувся кількома фразами. Одній жінці вдалося уникнути зґвалтування наступним чином. Пізно ввечері виходить вона з автобуса на своїй зупинці. Слідом за нею чоловік з виразом обличчя, що не обіцятиме інвестору нічого хорошого. Більше на зупинці ні душі. Так ця дама накинулася на потенційного гвалтівника зі словами: «Як добре, що ви разом зі мною вийшли, а то мені так страшно йти до будинку однієї!» Таким чином вона нав’язала йому роль «героя-рятівника». Вручила йому свої важезні сумки, і чоловік покірно проводив її до під’їзду. (Потім вона повідомила про це «типі» в поліцію. І дійсно, виявилося, що він давно в розшуку за згвалтування.)

Можна спробувати і умовити, намацуючи в бесіді чутливі місця. Або напоїти до нестями, коли є така можливість. Якщо впевнені в силі удару, стукнути чимось підвернувся під руку, але тільки не лопаткою для биття мух. Не гірше інших і пропозиція: «Я згодна, але давай спочатку приготую щось смачненьке — нема на порожній же шлунок лягати». А там можна і таблетки спробувати підсипати, і ще чого-небудь підлити … Перець, сіль в очі кинути. Загалом, діяти за обставинами.

Любі жінки! Куди б ви не спізнювалися, як би не було холодно / мокро / пізно на вулиці, не сідайте одразу в машину до незнайомих. Зупиніться на кілька секунд і подумайте: «Чи потрібно вам зараз ризикувати? Адекватний людина за кермом? Один він в машині? З якою метою він вирішив вас підвезти? »(Ним керує бажання заробити грошей, просто допомогти або щось ще?) Якщо ви на пару секунд зупиніться оцінити ситуацію, все це можна» прочитати «і з машини, і з особи водія. І ще: спробуйте запам’ятати номер машини, марку, колір і тут же зателефонуйте близькій людині. Розкажіть, що вас запропонували підвезти, з вами все в порядку. Дайте зрозуміти потенційному гвалтівнику, що ви не одна.

А якщо трагедія вже відбулася (а в сім’ї це іноді повторюється регулярно) — йдіть в поліцію. Протягом 72 годин (поки залишається сперма) вас повинні направити на судмедекспертизу. Якщо сперма потрапила в порожнину рота, в анальний отвір, на шкіру, постарайтеся її зберегти, зібравши в якусь ємність. Правда, врахуйте, що навіть в Москві судмедекспертиза поки одна. І ще питання: чи захоче той конкретний поліцейський, до якого ви звернулися, заводити справу. «Висяк» — нерозкритий злочин невідомої особи — багатьох правоохоронців провокує на вмовляння не піднімати шуму.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ