#places@i.love.kiev

Вулиця Григорія Сковороди розташована на Подолі, вона пролягає від Контрактової площі до вулиці Набережно-Хрещатицької. Окрасою вулиці є церква Миколи Набережного, побудована в 1772-75 роках за проектом архітектора Григоровича-Барського в стилі українського барокко.

Сама вулиця відома з давніх часів. З часу спорудження церкви вулиця довгий час називалася Набережно-Микільська. Після Пожежі на Подолі 1811 мало що збереглося від історичної забудови найбільш густонаселеного району Києва. Весь район був перепланований в модному тоді стилі класицизм, через що вулиці повинні були перетинатися під прямим кутом. Звідси й походить неправильне розташування церкви Миколи Набережного на розі вулиць Сковороди і Почайнинської — раніше тут не було кута. Це чітко можна бачити на картах Подолу до і після перепланування архітектором Гесте.

З протилежного боку вулиці сьогодні розташовані навчальні корпуси і бібліотека Києво-Могилянської академії. Раніше в кутовій з Контрактовою площею будівлі були келії Братського монастиря. Монастир було розформовано у 1930-х роках, Богоявленський собор був підірваний в 1934 році. Келії при цьому не постраждали, їх перепідпорядкували новоствореному морському училищу. Нині приміщення колишнього училища займає відроджена в 1992 році Києво-Могилянська академія.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ